Czy są chętni na kupno ciekawego szablonu pod Geko 2.0? 

Wróc do listy tematów
  • Przejdź do profilu użytkowika
  • Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 20 Listopad 2014 01:42

Witam

Zwracam się do Was jako społeczności, czy znajdą się chętni na kupno przejrzystego i ładnego szablonu graficznego pod sklep Gekosale 2.0. Oczywiście szablon jest dostosowany zarówno do wysokich rozdzielczości jak także urządzeń mobilnych, oferuje pełną funkcjonalność jak domyślny lecz w lepszym opakowaniu. Szablon dodatkowo mogę dostosować zarówno pod względem użyteczności i dostępności (Schema, WAI-ARIA), jak także SEO, ale tylko w przypadku czy wam na tym zależy i ile będzie chętnych.

Z tego co mogłem zauważyć, część z Was uruchamiając swój pierwszy sklep często korzysta wyłącznie z domyślnej szaty graficznej dostarczanej wraz z paczką Geko. Niestety, domyślny szablon ma wiele wad, zwłaszcza mechanizm dostosowywania wyglądu za pomocą skryptów JavaScript. Kolejne co się nasuwa, czy domyślny szablon działa z wyłączoną obsługą JavaScript, odpowiedź brzmi nie.

Skąd takie pytanie. Otóż, jakieś kilka miesięcy temu miałem za zadanie zaprojektować i wdrożyć sklep internetowy dla pewnej firmy. Niestety, w wyniku nieporozumień musiałem zrezygnować i zaprzestać dalszej współpracy.

Prosiłbym was o opinię, czy znajdą się chętni na kupno takiego szablonu i ile jesteście w stanie zapłacić (cena jednostkowa dla każdego).
Dla części z może to być ciekawa baza projektowa pod kolejny sklep (coś w stylu Start-kita ala Bootstrap).

Dodatkowo proszę o wyszczególnienie najważniejszych elementów funkcjonalnych, które powinien dostarczać domyślny szablon.

PS. Kwota 10 PLN odpada, chyba że znajdzie się nagle ponad miliard chętnych :)
PSS. Uprzedzając pytania, postaram się zaprezentować szablon na dniach, aczkolwiek prosiłbym o odrobinę “cierpliwości” (w przypadku geko zrozumiecie :)

Edytowany: 20 Listopad 2014 01:49 przez kicks

Data: 20 Listopad 2014 15:27

A RWD wdrożone? :)
Na podstawie jakiegoś gotowego frameworka przygotowałeś?

• Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 21 Listopad 2014 19:55

Szymon Szymański - 20 Listopad 2014 03:27 PM

A RWD wdrożone? :)
Na podstawie jakiegoś gotowego frameworka przygotowałeś?

Napisałem, że koncepcja RWD wdrożona.

Jeżeli pytasz o szczegóły implementacyjne to Fundation (SASS) + dedykowane skrypty.
W przypadku, gdy nie będzie chętnych bądź zauważę że wiele osób zaprzestało wdrażać projekty w geko, będę zmuszony zrezygnować z tego przedsięwzięcia :)

• Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 23 Listopad 2014 10:47

Jeśli szablon byłby nawet tani i na licencji to jestem zainteresowany. smile

Data: 02 Grudzień 2014 12:50

Jak mnie pamięć nie myli to po premierze Wellcommerce Open Source, na którą czekamy tak długo, pojawi się nowa kategoria na themeforest.net, więc może i tam będziesz się mógł ogłaszać, zainteresuj się tematem! :)

• Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 24 Kwiecień 2015 09:55

ile można zarobić na tworzeniu szablonów pod sklepy?

Data: 24 Kwiecień 2015 11:49

Wydaje mi się, że dobrze napisany szablon nie powinien odbiegać cenowo od szablonów Magento - http://themeforest.net/category/ecommerce/magento

Do samej sprzedaży szablonu można jeszcze doliczyć/wkalkulować niekiedy wdrożenie czyli instalacja po stronie klienta (np. jako dodatkowy pakiet).
Na w/w stronie możesz sprawdzić kiedy był opublikowany szablon i ile sztuk do tej pory sprzedano.

Od zarobku powinieneś odliczyć twój czas spędzony na poprawkach i czas, który poświęcisz na support czyli kontakt z klientami, którzy zakupili twój produkt.

Musiałbyś sobie to skalkulować.

Edytowany: 24 Kwiecień 2015 11:56 przez Szymon Szymański

• Administrator
  • Autorzy Gekosale
Data: 24 Kwiecień 2015 16:00

Szymon Szymański - 02 Grudzień 2014 12:50 PM

Jak mnie pamięć nie myli to po premierze Wellcommerce Open Source, na którą czekamy tak długo, pojawi się nowa kategoria na themeforest.net, więc może i tam będziesz się mógł ogłaszać, zainteresuj się tematem! :)

What?! To ja nic o tym nie wiem. Knujesz coś za naszymi plecami?

Data: 24 Kwiecień 2015 17:24

Adam, za dużo commitów w tym miesiącu ;)
Przejrzyj początek wątku o nowym Well.
Mamy rozumieć, że coś się zmieniło od tamtego czasu?

Jak będzie wyglądał proces implementacji/tworzenia templatki, czy domyślny szablon będzie w głównej mierze punktem wyjścia przy tworzeniu własnego szablonu? Czy będzie swobodna wymienność “skórek” (kierunek themeforest.net)

- Themeforest zdecydowanie. Oczywiście pewnie większość skórek powstanie na bazie standardowej, ale już teraz jest ona wydzielona praktycznie w całości od reszty softu. Konfiguracja bazowej konfiguracji przez JSON, coś jak ma OpenCart (chyba).

Chodziło mi o to, że może to wyglądać analogicznie jak z kategorią Wordpress/WooCommerce, w której to oprócz szablonów WooThemes są i inne.

• Administrator
  • Autorzy Gekosale
Data: 01 Maj 2015 09:01

kicks - 20 Listopad 2014 01:42 AM

Witam

Zwracam się do Was jako społeczności, czy znajdą się chętni na kupno przejrzystego i ładnego szablonu graficznego pod sklep Gekosale 2.0. Oczywiście szablon jest dostosowany zarówno do wysokich rozdzielczości jak także urządzeń mobilnych, oferuje pełną funkcjonalność jak domyślny lecz w lepszym opakowaniu. Szablon dodatkowo mogę dostosować zarówno pod względem użyteczności i dostępności (Schema, WAI-ARIA), jak także SEO, ale tylko w przypadku czy wam na tym zależy i ile będzie chętnych.

Z tego co mogłem zauważyć, część z Was uruchamiając swój pierwszy sklep często korzysta wyłącznie z domyślnej szaty graficznej dostarczanej wraz z paczką Geko. Niestety, domyślny szablon ma wiele wad, zwłaszcza mechanizm dostosowywania wyglądu za pomocą skryptów JavaScript. Kolejne co się nasuwa, czy domyślny szablon działa z wyłączoną obsługą JavaScript, odpowiedź brzmi nie.

Skąd takie pytanie. Otóż, jakieś kilka miesięcy temu miałem za zadanie zaprojektować i wdrożyć sklep internetowy dla pewnej firmy. Niestety, w wyniku nieporozumień musiałem zrezygnować i zaprzestać dalszej współpracy.

Prosiłbym was o opinię, czy znajdą się chętni na kupno takiego szablonu i ile jesteście w stanie zapłacić (cena jednostkowa dla każdego).
Dla części z może to być ciekawa baza projektowa pod kolejny sklep (coś w stylu Start-kita ala Bootstrap).

Dodatkowo proszę o wyszczególnienie najważniejszych elementów funkcjonalnych, które powinien dostarczać domyślny szablon.

PS. Kwota 10 PLN odpada, chyba że znajdzie się nagle ponad miliard chętnych :)
PSS. Uprzedzając pytania, postaram się zaprezentować szablon na dniach, aczkolwiek prosiłbym o odrobinę “cierpliwości” (w przypadku geko zrozumiecie :)

Pokaż lepiej ten szablon :). Jeżeli jest to coś ciekawego to umieścisz to po prostu w nowym markecie. Well działa w oparciu o Twitter Bootstrap 3, ale jest to luźno powiązane i bez żadnych problemów można wymienić na cokolwiek innego. Skórki frontendowe są całkowicie wydzielone i można w całości wymienić i CSS i JS.

• Sr. Member
  • Partner społeczności
Data: 17 Czerwiec 2015 10:21

Kończę przygotowywać szablon RWD oparty na Bootstrap 3 (do końca miesiąca będzie gotowy, mogę wtedy zaprezentować w tym wątku). Szablon opisany SASSem i CoffeeScriptem, a wszystko razem budowane przez Grunt’a.
Jeżeli chodzi o JS to jest wymagany, samo Gekosale go wymaga, nie można stworzyć bez istotnych ingerencji w tzw. core szablonu który nie będzie wymagał JSa (np. koszyk jest oparty o AJAX a więc wymaga JS).

Przy ewentualnym tworzeniu własnego szablonu sugeruję go przystosować do https://github.com/jmarceli/Gekosale2 jest to co prawda nieoficjalna wersja, ale w miarę aktywnie poprawiana.

Edytowany: 17 Czerwiec 2015 10:34 przez janek

----------------------

Zapraszam na http://mygekosale.pl gdzie znajduje się pełna oferta Modułów dla Gekosale 1.4 oraz 2.0 moduły dla Gekosale
Polecam poprawione Gekosale 2

• Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 22 Luty 2016 14:05

I jak wygląda sprawa z tym szablonem, bo możliwe że jestem zainteresowany?

• Sr. Member
  • Partner społeczności
Data: 24 Luty 2016 10:43

Przykładowe wdrożenia szablonu RWD można obejrzeć w sklepach:
http://jezafrykanski.pl/
http://e-sklepdladziecka.pl/
http://sklep.jhkpolska.pl/

Więcej informacji mogę udzielić drogą mailową.

----------------------

Zapraszam na http://mygekosale.pl gdzie znajduje się pełna oferta Modułów dla Gekosale 1.4 oraz 2.0 moduły dla Gekosale
Polecam poprawione Gekosale 2

• Nowicjusz
  • Członek społeczności
Data: 12 Kwiecień 2016 18:59

No i jak się zakończyła sprawa z tym szablonem? Bo z konwersacji niewiele wynika…

Wpisz szukaną frazę oraz wybierz post
Zaawansowane wyszukiwanie
  • Nowe posty
  • Gorący temat z nowymi postami
  • Zamknięty temat
  • Nowa ankieta
  • Temat przyklejony
  • Brak nowych postów
  • Gorący temat bez nowych postów
  • Temat przeniesiony
  • Stara ankieta
  • Pilne ogłoszenie