Konto klienta i jego dane

Data zgłoszenia: 09 09 2011

Status: Nowy

Autor: Patryk Doering

Mam kilka sugestii odnośnie konta klienta i jego danych.
- Klient rejestrując się podaje swoje imię i nazwisko, dane te jednak nie pojawiają się w adresach klienta w jego koncie: “Dane płatnika” i “Dane do wysyłki”. Trzeba klepać to ponownie z rączki.
- Państwo może być domyślnie wybierane automatycznie na podstawie kraju z jakiego nastąpiła rejestracja klienta.
- W danych do wysyłki widnieje zbędne zupełnie pole “NIP:”. Sugeruję wyeliminowanie tego pola.
- Jeśli adres do wysyłki jest taki sam jak adres płatnika nie ma potrzeby wpisywać go ponownie. Jeśli adres do wysyłki jest inny wybieramy opcję: “Adres do wysyłki jest inny niż adres płatnika”. Pokazuje się dodatkowy formularz do wypełnienia. Sugeruję by formularz ten był wypełniony automatycznie danymi wprowadzonymi w formularzu danych płatnika. Użytkownik będzie musiał edytować tylko te dane, które są różne od tych wprowadzonych wyżej.
Przykład:
Firma X Company wprowadza dane płatnika, wysyłka ma być jednak na inny adres niż ten podany w danych do faktury, odznacza pole: “Adres do wysyłki jest inny niż adres płatnika”. Pojawia się formularz z polami wypełnionymi informacjami z formularza danych płatnika, wystarczy zmienić wyłącznie pola adresu. Nie ma potrzeby wpisywać ponownie imienia, nazwiska i nazwy firmy etc.
- I na koniec ostatnia rzecz, a mianowicie możliwość definiowania dodatkowych adresów. Klasyczna książka adresowa.

Temat na forum: http://www.gekosale.pl/forum/viewthread/1180/ .Komentarze

Autor: Piotr2012

Data: 09 03 2012

Brak książki adresowej (1 klient, różne miejsca dostaw) dla jednego klienta to w tej chwili jedyne co nas powstrzymuje przed postawieniem na Gekosale platformy b2b. Na prestashop korzystamy z takiego rozwiązania z wieloma naszymi odbiorcami. Brakuje nam też (możliwe, że źle szukam) dodawania zamówienia (przesłanego emailem, złoszonego przez) dla klienta, który w naszym sklepie ma już konto założone (widzę tylko z opcją podanie wszystkich danych “z ręki").

Dodaj swój komentarz