Ukrywanie pustych kategorii i podkategorii

Data zgłoszenia: 08 04 2011

Status: Rozwiazany

Wersja systemu: 1.1.0

Priorytet: Średni

Autor: Samoel

Puste kategorie i podkategorie powinny być automatycznie ukrywane, tak by nie wisiały na stronie głównej sklepu i nie straszyły pustkami ;] Temat na forum: http://www.gekosale.pl/forum/viewthread/706/Komentarze

Autor: Patryk Doering

Data: 10 04 2011

W mojej ocenie jest to również spory błąd. Oczywiście system pozwala na wyłączenie danej kategorii produktów w sklepie. I możliwość taka przydaje się w wielu sytuacjach np. gdy stworzymy kategorie produktów sezonowych dla przykładu “Choinki”. Po świętach możemy wyłączyć tą kategorie w sklepie bez konieczności jej usuwania czy też usuwania produktów do niej przypisanych.

Błąd jednak o którym piszemy pozwala na wyświetlanie w sklepie pustych kategorii, kategorii do których nie został przypisany żaden produkt lub żaden z produktów przypisanych nie jest aktywny. W sytuacji gdy sklep ma bogaty asortyment, dużą liczbę kategorii obecny stan rzeczy może stworzyć sporo niepotrzebnych trudności. Klikamy i sprawdzamy, które z kategorii są puste i w kolejnym kroku wyłączamy je na zapleczu. W drugą stronę, dodajemy produkty do wyłączonej w sklepie kategorii X i jeśli nie przypomnimy sobie, że kategorie tą w sklepie wyłączyliśmy jakiś czas temu kategoria z tymi produktami nie pokaże się w naszym sklepie.

Z całą pewnością jest to błąd w systemie Gekosale, który serdecznie prosi się o eliminację. smile

Dodaj swój komentarz