• Gekosale 1.4.1

  06 September 2012

  Witajcie,

  po długiej przerwie spowodowanej pracami nad WellCommerce, ale i samym okresem wakacyjnym, publikujemy oczekiwaną przez Was aktualizację 1.4.1. Rozwiązuje ona większość problemów jakie zostały zgłoszone w Bugtracker i udostępnia dla Was 2 dość ciekawe opcje:

  1. Moduł TierPricing czyli określanie rabatu na produkt w zależności od kupowanej przez klienta ilości. Działa to zarówno z promocjami jak i wariantami produktów. Moduł działa w pełni w trybie Multistore.
  2. Opcja dodawania zdjęć do wariantów. Na razie jest to wariant podstawowy (wybór select), który z pewnością rozwiniemy w przyszłości. Wreszcie możecie pokazywać klientom inne zdjęcia np. dla wybranego koloru.

  Z racji bardzo dużej ilości zmian w aplikacji, sugerujemy abyście aktualizacje przeprowadzali albo po wykonaniu pełnego backupu (pliki, baza) albo w miarę możliwości na osobnej wersji sklepu - szczególnie sklepy działające już online. . W razie problemów możecie oczywiście liczyć na nasze wsparcie. W sytuacjach krytycznych najbardziej wskazaną formą kontaktu jest e-mail (). Błędy o niższych priorytetach zgłaszajcie jak dotąd w Bugtrackerze.

  Przy okazji kilka słów o WellCommerce. Wielu z Was pytało czy w związku z premierą nowego oprogramowania porzucamy Geko. W żadnym wypadku! Idziemy w zupełnie inną stronę.
  Gekosale i WellCommerce razem stanowią trzon naszego modelu biznesowego, który opiera się o swobodne przejście z wersji Open-Source na SaaS lub wersje dedykowane. Tym samym mocno zwiększamy tempo prac aby jeszcze w tym roku wyrównać bazę technologiczną i opublikować Gekosale 2.0. Więcej informacji pojawiło się już na forum. Naturalnie zachęcamy Was do zapoznania się z efektem naszych prac np. korzystając z wersji demo Well’a lub rejestrując sklep (bezpłatne 21 dni okresu testowego). Dzięki temu będziecie mieli obraz jak może wyglądać i działać Geko 2.0. Naturalnie zachęcamy do skorzystania z pełnej oferty gdyż to nie tylko oprogramowanie, hosting i wsparcie lecz dodatkowo cały pakiet dodatkowych korzyści. Wszystko znajdziecie na stronie https://wellcommerce.pl.

  Kolejne aktualizacje Geko będą publikowane częściej i z mniejszą ilością zmian tak abyśmy wspólnie, bez większych problemów dotarli do 2-ki smile.

  Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie i liczymy na więcej smile

 • WellCommerce uruchomione

  01 Sierpień 2012

  Witajcie,

  po 2 miesiącach ciężkiej pracy uruchomiliśmy testy WellCommerce. Oznacza to, że najtrudniejszy etap prac za nami. Wznowione zostają prace nad Geko i w ciągu około 2 tygodni zostanie wydana kolejna wersja Geko z poprawkami błędów jakie zgłosiliście.

  Trzymajcie kciuki smile

  Pozdrawiamy

 • WellCommerce - zapisy na testy

  06 Czerwiec 2012

  Witajcie,

  zapraszamy Was gorąco na zapisanie się na testy nowego oprogramowania

  http://wellcommerce.pl/

  Więcej szczegółów dotyczących platformy już niebawem!

  Pozdrawiamy

 • Divante inwestuje w Gekosale

  10 Maj 2012

  Witajcie,

  część z Was zauważyła na pewno zmianę podmiotu będącego właścicielem Geko.

  Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym komunikatem na stronie http://divante.pl/aktualnosci/divante-inwestuje-w-platforme-ecommerce-open-source-gekosale/

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tej inwestycji piszcie na forum.

  Śśśśśściskamy mocno

 • Subiektywna ocena Gekosale

  27 Kwiecień 2012

  Witajcie,

  jeden z najbardziej aktywnych użytkowników forum, Patryk Doering popełnił artykuł, w którym fajnie podsumował to jak wygląda Geko. Zapraszamy do lektury smile

  http://www.patrykdoering.pl/2012-04-26/e-commerce-2/gekosale-czyli-system-e-commerce-wedlug-polakow.html

  Jeżeli ktoś jest chętny do wyrażenia swojego zdania w temacie całego Geko to zapraszamy do kontaktu.

  Pozdrawiamy
  Gekony

 • Promocja KlauzuleNiedozwolone.pl

  20 Grudzień 2011

  Witajcie,

  serwis KlauzuleNiedozwolone.pl przygotował dla Was promocję związaną z możliwością bezpłatnego otrzymania pełnego raportu dotyczącego regulaminu sklepu.

  Wyszukiwarka KlauzuleNiedozwolone.pl sprawdza, czy w treści regulaminu sklepu znajdują się klauzule niedozwolone, opublikowane w rejestrze prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Jeżeli w regulaminie znajduje się taka klauzula, to wyszukiwarka wskaże właścicielowi sklepu dokładnie miejsce, w którym się znajduje i poda więcej informacji o każdej wykrytej klauzuli (link do UOKiK, treść i numer klauzuli oraz podobne klauzule).

  W interesie sprzedawcy jest usunięcie klauzul niedozwolonych ze swojego regulaminu, ponieważ sprzedawca, który posiada taką klauzulę w swoim regulaminie narusza zbiorowe interesy konsumentów i jest narażony na karę finansową w wysokości max. 10% przychodów za poprzedni rok rozrachunkowy, a także naraża się na wytoczenie powództwa o uznanie takiego postanowienia za niedozwolone przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z czym wiążą się m.in. koszty publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (ok. 1 500 zł za każdą klauzulę).

  Instrukcja, jak otrzymać bezpłatnie pełny raport badania regulaminu w serwisie KlauzuleNiedozwolone.pl:

  1. wejdź bezpośrednio na stronę wyszukiwarki http://klauzuleniedozwolone.pl/sys/badanie-wstepne.html

  2. wklej treść regulaminu sklepu w pole wyszukiwarki i podaj następnie swój adres email, na który otrzymasz wynik badania wstępnego

  3. przy dłuższym regulaminie powtórz powyższe 2 czynności kilka razy, ponieważ jednorazowo możesz wkleić max. 7000 znaków czyli ok. 3 stron A4 tekstu

  4. jeśli wyszukiwarka wykryje jakąś klauzulę niedozwoloną w regulaminie - zostaniesz o tym poinformowany i wtedy napisz email na adres i podaj w jego treści kod promocyjny ”DARMOWY PEŁNY RAPORT GEKOSALE.PL

  5. następnie w ciągu max. 24 godzin otrzymasz pełny raport z badania regulaminu (wskażemy w treści regulaminu klauzulę niedozwoloną z rejestru UOKiK, link do niej na stronie internetowej UOKiK, treść i numer klauzuli oraz podobne klauzule)

  Pozdrawiamy i zachęcamy do skorzystania z promocji.

 • Zmiany w licencji Gekosale

  26 Sierpień 2011

  Witajcie,

  od pewnego czasu docierały do nas różne informacje, do których nie przykładaliśmy wagi. W sierpniu nasiliło się to jednak do takiego stopnia, że nie możemy być obojętni. Chodzi o sposób w jaki konkurencyjne firmy zaczynają wykorzystywać Gekosale, a co stoi całkowicie w sprzeczności z ideą jaką mamy odnośnie oprogramowania.

  Jak wszyscy wiecie Geko to system bezpłatny i oparty o licencję GPL. Otwartość kodu nie oznacza natomiast, że można bezkarnie wykorzystać nasze oprogramowanie do budowy platform typu SaaS (abonamentowe o braku dostępu do kodów źrodłowych) lub wykorzystywać nasze oprogramowanie do budowy innych systemów przy jednoczesnym usunięciu wszystkich informacji o autorach. SaaS sam w sobie stoi całkowicie w opozycji do tego co chcemy Wam oferować czyli jest płatny i nie daje dostępu do kodu źrodłowego. Na chwilę obecną wiemy o 2 platformach SaaS oraz jednym systemie opartym o Gekosale, ale nie informującym kto jest oryginalnym autorem. We wszystkich przypadkach jest to pogwałcenie licencji GPL jaką dostarczamy z każdą instalacją.

  Chcemy Wam zagwarantować, że Gekosale będzie bezpłatne i całkowicie zgodne z tą filozofią jaką przyjęliśmy jakiś czas temu. To jednak wymaga od nas aktywnych działań, które zablokują możliwość wykorzystania Gekosale w sposób całkowicie sprzeczny z pierwotnymi założeniami. Mimo wszystko chcemy aby system pozostał tak bardzo otwarty jak to tylko możliwe.

  W najbliższym release (1.2.7) zostaną wprowadzone zmiany sposobu licencjonowania Gekosale. Z licencji GPL przechodzimy na dual-licensing (podwójne licencjonowanie). Minimalna część aplikacji zostanie objęta licencją komercyjną bez dostępu do kodu źrodłowego, a pozostała część będzie działać w ramach licencji LGPL. Z technicznego punktu widzenia otwarty kod w Gekosale będzie stanowił około 99.98% całości.

  W praktyce licencją komercyjną obejmiemy tylko tą część silnika, w której i tak nikt nie powinien nic zmieniać (chodzi o integralność aplikacji i prawidłowe działanie). Zmiany w tych plikach są niewskazane i zawsze będą skutkowały popsuciem systemu. Oznacza to, że dla większości z Was nie ma to żadnego znaczenia.

  Pozostała część Gekosale czyli wszystkie pluginy (admin, frontend) oraz design (admin, frontend) zostaną objęte LGPL. Oznacza to, że w tym zakresie Gekosale cały czas pozostaje aplikacją open-source. Macie pełną możliwość zmiany wyglądu sklepu, dodawania własnych boksów, kontrolerów, pluginów, rozwiązań itd. Nikt kto dotąd był uczciwy wobec nas i Gekosale nie odczuje najmniejszej różnicy w sposobie rozszerzania i modyfikowania Gekosale. LGPL samo w sobie pozwala nam łączyć kod otwarty z zamkniętym, a chcemy cały czas pozostać w zgodzie z filozofią open-source.

  Na stronie http://www.gekosale.pl/o-systemie/licencja/ możecie się zapoznać z podstawowymi informacjami o nowym systemie licencjonowania. W razie innych pytań piszcie na . Na pewno odpowiemy.

  Podsumowując chcielibyśmy aby Gekosale zawsze było bezpłatne i tak bardzo otwarte na każdego jak to tylko będzie możliwe. Wszelkie nieuczciwe praktyki będziemy tępić i na pewno nie pozwolimy aby ktokolwiek wykorzystał Gekosale w sposób niezgodny z licencją.

  Ściskamy Was gorąco i liczymy na Wasze wsparcie w walce z nieuczciwą konkurencją.

  Zespół Gekosale

 • Świeżopalona.pl oraz najnowsze informacje

  01 Marzec 2011

  Witajcie,

  miło nam zakomunikować, że sklep ŚwieżoPalona.pl działa od kilku dni produkcyjnie na naszym oprogramowaniu. Migracja z Shopify była w realizowana przez naszą firmę. Sklep działa aktualnie na serwerach dhosting.pl

  O powodach migracji na Gekosale możecie przeczytać w artykule na portalu ekomercyjnie.pl.

  Z pozostałych informacji
  - pracujemy nad 1.0.4 z poprawką krytycznego błędu w edycji zamówienia + przy okazji kilka mniejszych spraw. Paczuszka pojawi się dzisiaj około 21-22. Oczywiście nie wpływa to na cykl piątkowych paczek. W piątek pojawi się kolejna czyli 1.0.5

  - trwają prace nad modułem płatności dotpay.pl oraz poprawkami do PayPal

  - w ciągu kilku dni pojawią się na stronie 2 nowe działy tj. Wdrożenia oraz Sugestie. Myślimy że domyślacie się o co chodzi wink.

  Śśśśściskamy jak zawsze gorąco wink

 • Święty Gekołaj życzy Wam wszystkiego najlepszego :)

  22 Grudzień 2010

  Życzenia świąteczne od Gekosale.pl

 • Koniec piątkowych wydań

  27 Listopad 2009

  Wydania copiątkowe były wygodne do poprawiania małych błędów. Na obecnym etapie prac postanowiliśmy skupić się na dokładnym zaplanowaniu rozwoju Gekona na najbliższe pół roku. Efekty i pełną mapę rozwoju opublikujemy w środę. 

Najpopularniejsze

Kategorie