• Subiektywna ocena Gekosale

  27 Kwiecień 2012

  Witajcie,

  jeden z najbardziej aktywnych użytkowników forum, Patryk Doering popełnił artykuł, w którym fajnie podsumował to jak wygląda Geko. Zapraszamy do lektury smile

  http://www.patrykdoering.pl/2012-04-26/e-commerce-2/gekosale-czyli-system-e-commerce-wedlug-polakow.html

  Jeżeli ktoś jest chętny do wyrażenia swojego zdania w temacie całego Geko to zapraszamy do kontaktu.

  Pozdrawiamy
  Gekony

 • Gekosale 1.4 i ponowne otwarcie kodu

  26 Kwiecień 2012

  Witajcie,

  wraz z publikacją najnowszej wersji 1.4 ponownie został otwarty w całości kod źródłowy Gekosale. Oznacza to, że Geko jest projektem w 100% OpenSource. Licencja pozostaje bez zmian i jest to LGPL.

  Otwarcie kodu to tylko jedna z niespodzianek jakie dla Was szykujemy. O reszcie będziemy informować w miarę postępów. Lato 2012 z pewnością będzie bardzo gorące smile.

  W zakresie samej aktualizacji nie wprowadziliśmy większych zmian. Standardowo zostały wprowadzone poprawki z Bugtrackera oraz kilka sugestii, które uznaliśmy za bardzo przydatne. Listę zmian możecie zobaczyć na stronie Release Notes.

  Kolejną paczkę planujemy opublikować w przeciągu 4-5 tygodni. Jeżeli pojawią się zgłoszenia krytyczne to oczywiście nastąpi to wcześniej.

  Przy okazji życzymy Wam udanego weekendu smile.
  Gekony

 • InPost Paczkomaty

  08 Marzec 2012

  Witajcie,

  wyczekiwany moduł integracji już pojawił się w GekoLab. Będzie oczywiście aktualizowany zgodnie z Waszymi życzeniami i potrzebami.

  http://gekolab.pl/oferta/integracja-inpost-paczkomaty

  Pozostałe moduły do GekoLab już czekają w kolejce smile

  Pozdrawiamy

 • Gekosale 1.3.7

  07 Luty 2012

  Witajcie,

  dostępna jest aktualizacja 1.3.7. Usuwa ona sporo błędów i wprowadza kilka dodatkowych możliwości. Więcej w release notes http://www.gekosale.pl/pobierz/release-notes/#1.3.7

  Przebudowany został updater Geko aby wyeliminować problem 75%. Jeżeli w trakcie bieżącej aktualizacji wystąpi u Was błąd, ponówcie update. Geko skorzysta wtedy już z nowej wersji i przy kolejnych aktualizacjach nie powinny występować takie problemy.

  W związku ze zmianą sposobu potwierdzania zamówień doszła nowa opcja w ustawieniach sklepu. Możecie w zakładce Ustawienia zamówień włączyć/wyłączyć potwierdzanie, a dodatkowo określić status zamówienia potwierdzonego. Aby działało to w pełni poprawnie konieczne jest albo odświeżenie szablonów transakcyjnych (opcja w panelu) albo ręczna poprawka maila orderClient.

  Problemy zgłaszajcie na forum,a w przypadku błędów krytycznych poprzez formularz kontaktowy na stronie.

  Pozdrawiamy

 • Poprawka wykrywania języków

  01 Luty 2012

  Witajcie,

  wgrajcie do folderu application/gekosale zawartość archiwum ze strony http://update.gekosale.pl/core.class.zip

  Patch usuwa problemy z generowaniem treści na stronie dla innych języków niż PL. Dotyczy to również robotów internetowych.

 • Błędy aktualizacji 75%

  29 Styczeń 2012

  Witajcie,

  część z Was spotkała się z problemem aktualizacji gdzie proces dochodzi do 75% i się zatrzymuje.

  Rozwiązaniem jest wgranie pliku generatora css do katalogu plugin/admin/core/cssgenerator/model/

  Plik możecie pobrać ze strony http://update.gekosale.pl/cssgenerator.zip. Po rozpakowaniu nadpiszcie stary plik i ponownie wykonajcie aktualizację. 

 • Gekosale 1.3.6

  21 Styczeń 2012

  Witajcie,

  aktualna wersja 1.3.6 już do pobrania. Usuwa tylko i wyłącznie część błędów zgłoszonych w Bugtracker. Nie wprowadza żadnych zmian w funkcjonalności oprogramowania.

  Pozdrawiamy

 • Promocja KlauzuleNiedozwolone.pl

  20 Grudzień 2011

  Witajcie,

  serwis KlauzuleNiedozwolone.pl przygotował dla Was promocję związaną z możliwością bezpłatnego otrzymania pełnego raportu dotyczącego regulaminu sklepu.

  Wyszukiwarka KlauzuleNiedozwolone.pl sprawdza, czy w treści regulaminu sklepu znajdują się klauzule niedozwolone, opublikowane w rejestrze prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Jeżeli w regulaminie znajduje się taka klauzula, to wyszukiwarka wskaże właścicielowi sklepu dokładnie miejsce, w którym się znajduje i poda więcej informacji o każdej wykrytej klauzuli (link do UOKiK, treść i numer klauzuli oraz podobne klauzule).

  W interesie sprzedawcy jest usunięcie klauzul niedozwolonych ze swojego regulaminu, ponieważ sprzedawca, który posiada taką klauzulę w swoim regulaminie narusza zbiorowe interesy konsumentów i jest narażony na karę finansową w wysokości max. 10% przychodów za poprzedni rok rozrachunkowy, a także naraża się na wytoczenie powództwa o uznanie takiego postanowienia za niedozwolone przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z czym wiążą się m.in. koszty publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (ok. 1 500 zł za każdą klauzulę).

  Instrukcja, jak otrzymać bezpłatnie pełny raport badania regulaminu w serwisie KlauzuleNiedozwolone.pl:

  1. wejdź bezpośrednio na stronę wyszukiwarki http://klauzuleniedozwolone.pl/sys/badanie-wstepne.html

  2. wklej treść regulaminu sklepu w pole wyszukiwarki i podaj następnie swój adres email, na który otrzymasz wynik badania wstępnego

  3. przy dłuższym regulaminie powtórz powyższe 2 czynności kilka razy, ponieważ jednorazowo możesz wkleić max. 7000 znaków czyli ok. 3 stron A4 tekstu

  4. jeśli wyszukiwarka wykryje jakąś klauzulę niedozwoloną w regulaminie - zostaniesz o tym poinformowany i wtedy napisz email na adres i podaj w jego treści kod promocyjny ”DARMOWY PEŁNY RAPORT GEKOSALE.PL

  5. następnie w ciągu max. 24 godzin otrzymasz pełny raport z badania regulaminu (wskażemy w treści regulaminu klauzulę niedozwoloną z rejestru UOKiK, link do niej na stronie internetowej UOKiK, treść i numer klauzuli oraz podobne klauzule)

  Pozdrawiamy i zachęcamy do skorzystania z promocji.

 • Gekosale 1.3.5

  19 Grudzień 2011

  Witajcie,

  najnowsza wersja 1.3.5 już do pobrania. Kolejna aktualizacja 13.01.2012. Więcej o zmianach w Release Notes

  Pozdrawiamy

  AKTUALIZACJA: Paczka przełożona na 20.01

 • Aktualizacja 1.3.4

  28 Listopad 2011

  Witajcie,

  najnowsza paczka to w większości Bugtracker a nie nowe funkcje, ale te również się pojawiły. Po aktualizacji i przelogowaniu w panelu zobaczycie nową opcję w menu Katalog->Cechy statyczne. Jest to nowy typ cech, które w głównej mierze służą do filtrowania produktów, ale nie są stosowane do tworzenia wariantów. Możecie z ich pomocą stworzyć dowolny system filtrowania bez generowania niepotrzebnych wariantów.

  Ponieważ coraz więcej sklepów na GekoSale zaczyna planować sprzedaż zagraniczną dodana została również możliwość ograniczania dostępności danej formy wysyłki do określonych państw. Dostępne jest to w trybie edycji wysyłki.

  Reszta zmian standardowo w Release Notes.

  W grudniu będzie 1 lub maksymalnie 2 aktualizacje, ale ostatnia najpóźniej 19 grudnia.

  Pozdrawiamy

Najpopularniejsze

Kategorie